Simply Smile.
Excellence Logistics.

Asset Customs

Asset Customs, on binlerce sayfalık mevzuatın tüm detayına hâkim uzman bir ekiple gümrük müşavirliği beyanname tanzimi ve işlem takibinden çok daha fazlasını sunduğumuz bir uzmanlık markasıdır.

Gümrüklü Sahalarda Uzman Ekip
Literatüre ve iş pratiklerine hâkim uzmanlarımızla birlikte, müşterilerimizin yabancı ülkelere gerçekleştirilen dış ticaret faaliyetlerini kolaylaştırıyoruz. Asset teknolojisiyle geliştirdiğimiz maliyet analizi araçlarımızla işleri her aşamada kolaylaştırıyoruz. Global yazılım zekamız ile gümrüklü sahalardaki işlemleri büyük bir titizlikle yürütürüz.
Yasal Zeminde Çözümler Üretiyoruz
Gümrük Kanunu dışında ulusal mevzuatımız içerisinde dış ticarete temas eden yüze yakın kanun ile bunlara bağlı yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler bulunmaktadır. Tüm bu karışık mevzuatın sağlıklı yorumlanabilmesi ve bürokratik engeller ile kaçakçılık arasındaki ayırımın net ifade edilebilmesi için yasal zeminde çözüm üreten uzmanlığın önemini daha çok ortaya çıkarmaktadır.
Değişime Hazırlıklı
Global ekonomik sosyal, kültürel ve ekolojik değişimler; ülke ticaretlerinde, mevzuat ve politikalarında değişimlere sebep olmaktadır. Bu değişim döngüsü şirketler açısından karar verebilme ve maliyetleri yönetebilmeyi giderek zorlaştırmaktadır. Asset Customs yeni ekonomi düzeninde şirketlerin ihtiyaç duyduğu bilgiye ve deneyime ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Asset Customs “ithalat” ve “ihracat” süreçlerinde de farklıdır

Yoğun ithalat ve ihracat işlemi hacmine sahip dış ticaret firmalarının işlemlerinde hızlı ve ekonomik çözümler sunuyoruz. Tüm çözümlerimizde yasal mevzuatlara uyumlu işlem hedeflerimiz ve bu hedeflerin ideal yönetimine yönelik esaslarımıza uygun çalışıyoruz.

Sektöre yön veren teknolojik gücümüz Asset Optimus her işlemde müşterilerimizin yanındadır. Saha ekiplerimizin detaylı veri girişini sağlayan el terminalleri, anlık bilgilendirmeler yapan robot uygulama yazılımları ve iş zekâsı çözümlerimizle, süreç yönetimi ve maliyet analizi konusunda müşterilerimizin işlerini kolaylaştırıyoruz.
Asset Customs’ın ithalat ve ihracat süreçlerinde odağı ve sorumluları vardır. İthalatçı dış ticaret departmanı, gümrük müşaviri, nakliyeci, banka, yurtdışı gönderici, antrepo ve sigorta birimlerimizle ortak bir ekip performansı sergileriz. Kurumsal teknolojik takip sistemlerimizle tüm süreçler titizlikle takip edilerek müşterilerimize raporlanmaktadır.
İthalat ve ihracat işlemlerinde eşya bazında mevzuat departmanı gözetiminde GTİP tespitleri ile mevzuat çalışmalarını netleştiririz. Gönderici bazında olması gerekli evrak ile eşya standartları belirlenip, ilgili veri ve belgelerin sipariş kesinleştiği aşamada “çıkış ihbarı ile’’ ulaşması sağlanmaktadır.
İhracat süreçlerinde dahilde işleme izni ve belge kapsamında işlemler yürütülmektedir. Geçici ithalat, süre takipleri, fuar ve geçici ihracat, ata karnesi, mahrece iade ve ayniyat işlemleri yönetilmektedir. İhracat ülkesi bazında menşe ve dolaşım belgelerinin düzenlemesi ve İhracatçılar Birliği, Konsolosluk, Sanayi Odası işlemleri gerçekleştirilmektedir.
Eşya gelişinden önce gerekli evrakların hazırlığıyla, eksiklikler tespit edilir. Her türlü ön izin müsaadeleri alınarak, bu süreçler dosya bazında ve günlük özet olarak müşterilerimize otomatik e-postalar ile iletilir. Günlük otomatik raporlar, aylık performans raporları ve CRM analizleri müşterilerimizin dış ticaret departmanları için güçlü bir çözüm ortağı olmamızı sağlamaktadır.
Asset Customs’ın İthalat ve İhracat Müşteri İlişkileri Uzmanı ekiplerimiz birçok yetkinlikle donatılmaktadır. Ekiplerimiz, gümrük mevzuatı yönetimlerinde operasyonel yetkinlikleriyle, yeni teknolojilere uyum, müşteri memnuniyeti sağlama, sundukları danışmalık hizmetleriyle problem çözme ve sonuç alma kararlılıklarıyla değer yaratmaktadır.
“Yasal mevzuat zorunlulukları ile bürokratik engeller” arasındaki sınırları da çok iyi bilen Asset Customs uzmanları, bilgi merkezli organizasyon yapısıyla da bir adım önde olmuştur.
Asset Customs Gümrük
Müşavirliği Hizmetlerimiz
Dış ticaret proje danışmanlığı hizmetleri
OKSB / YYS işlemleri hizmetleri
Sonradan kontrol iç denetim hizmetleri
Gümrük uzlaşmaları hizmetleri
GTİP tespiti vergi ve mevzuat analizi hizmetleri
İdari dava ve idari kararlarda mevzuat danışmanlığı hizmetleri
Mevzuat ve hukuk danışmanlığı hizmetleri
Dış ticaret departman ekiplerine mevzuat eğitimi hizmetleri
Farklı sektöreler için ayrı uzmanlık birimlerimiz ve iş akışlarımızla da fark yaratıyoruz.
Otomotiv / makine / leasing sektör uzmanlığı
İlaç / gıda / tıbbi cihaz / tarım sektör uzmanlığı
Tekstil perakende / aksesuar / ayakkabı sektör uzmanlığı
Bilişim / elektronik / beyaz eşya sektör uzmanlığı
Kimyasal / plastik / ambalaj / kağıt sektör uzmanlığı
Kozmetik / optik sektör uzmanlığı
Demir çelik / maden / metal sektör uzmanlığı
Tekstil imalat / hammadde sektör uzmanlığı